ورود کاربران


اولین گام برای اجرای قانون هوای پاک در واحدهای صنعتی استان البرز با همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان

اولین گام برای اجرای قانون هوای پاک در واحدهای صنعتی استان البرز با همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان

تاریخ : يكشنبه 14 بهمن 1397
ساعت: 33 : 10   بازدید کنندگان : 176 بازدید
  نسخه چاپی

اولین گام برای اجرای قانون هوای پاک در واحدهای صنعتی استان البرز با همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان

در راستای قانون هوای پاک، یک تفاهم نامه چهارجانبه میان جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، اداره محیط زیست، شرکت شهرک های صنعتی و نظام مهندسی کشاورزی استان امضا شد. به موجب این تفاهم نامه، دانش آموختگان محیط زیست پس از طی آموزش های لازم و پس از ظرفیت سنجی  شرکت شهرک های صنعتی در واحدهای صنعتی مستقر می شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با اذعان به این مطلب که طبق قانون هوای پاک در هر واحد صنعتی با بیش از 50 پرسنل، باید یک کارشناس محیط زیست حضور داشته باشد، گفت: یکی از مشکلات اصلی واحدهای صنعتی، عدم اطلاع از ضوابط محیط زیستی مثل استقرار صنعت، فضای سبز، عوارض آلایندگی، قرار گرفتن یک واحد در لیست صنایع آلاینده، مسائل پسماند و فاضلاب و ... است.

حکیمی افزود: تنها راه حل این موضوع، حضور یک کارشناس محیط زیست در واحدهای صنعتی است که طبق قانون هوای پاک این موضوع شامل واحدهای صنعتی بیشتر از 50 نفر پرسنل می‌شود.

احمدرضا فیروزی سرپرست جهاد دانشگاهی البرز هم گفت: پیشتر یک تفاهم‌نامه چهارجانبه میان محیط زیست، شرکت شهرک‌های صنعتی، نظام مهندسی کشاورزی و جهاد دانشگاهی برای آموزش دانش‌آموختگان محیط زیست برای حضور در واحدهای صنعتی استان منعقد شده بود.

فیروزی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای قانون هوای پاک است چون طبق این قانون در هر واحد صنعتی که بالای 50 پرسنل دارد باید یک کارشناس ایمنی، بهداشت و محیط %u063�$*�6CCست(HSE) حضور داشته باشد.

وی افزود: بر این اساس امروز جلسه مقدماتی برای آغاز آموزش به 20 نفر از دانش‌آموختگان محیط زیست با حضور چهار طرف این تفاهم‌نامه برگزار شد.

سرپرست جهاد دانشگاهی البرز  تصریح کرد: برای هر یک از طرف‌های تفاهم‌نامه وظایفی در نظر گرفته شده است که جهاد دانشگاهی متولی خدمات آموزشی و آماده سازی کارشناسان محیط زیست است.

فیروزی با اشاره به وضعیت زیست محیطی استان البرز خاطر نشان کرد: البرز استانی است که به لحاظ مناظر طبیعی بکر، مناطق گردشگری، کشاورزی، گونه‌های جانوری، تالاب و ... از اهمیت به‌خصوصی برخوردار است و از سوی دیگر این استان استانی صنعتی است و صنایع گسترده‌ای در استان مستقر است که می‌طلبد حفاظت از محیط زیست در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به مأموریت کارشناسان محیط زیست تاکید کرد: اهمیت کار کارشناسان به عنوان کسانی که قرار است در محیط‌های صنعتی مستقر شوند بسیار مهم است و از این فرصتی که فراهم شده است باید به نحو مطلوبی استفاده شود.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)