ورود کاربران


حضور ریاست پارک علم و فناوری البرز و هیئت همراه در سی‌وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های فناوری و مناطق نوآوری

حضور ریاست پارک علم و فناوری البرز و هیئت همراه در سی‌وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های فناوری و مناطق نوآوری

تاریخ : چهار شنبه 04 مهر 1397
ساعت: 35 : 9   بازدید کنندگان : 197 بازدید
  نسخه چاپی

رئیس و مدیران پارک علم وفناوری البرز  در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روزچهاردهم شهریور حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ،  دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز  به همراه معاون و کارشناسان پارکدر سی وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری که از دوم تا پنجم سپتامبر2018 (یازدهم تا چهاردهم شهریور 1397) برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود،حضور یافتند.
موضوع اصلی کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری سال 2018، به سوی شهرهاو جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری است.
محورهای اصلی کنفرانس شهرها، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری: چالش‌ها و استراتژی‌ها ،ابزارها و عملکردهای جدید برای شهرها و مناطق نوآوری ،چالش‌های جوامع و شهرها ونقش پارک‌های علم و فناوری برای غلبه بر چالش‌ها از طریق نوآوری اجتماعی وکارآفرینی برای رشد و پایداری در پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری است.
همچنین کنفرانس IASP 2018، هفت محور فرعی شامل  نوآوری باز و چالش‌هایپیش روی شهرها ،بازسازی ساختارهای قدیمی برای شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان ، فناوریاطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه پایدار: نقش پارک‌های علم و فناوری و سایر مناطقنوآوری ، تاثیر پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شکل‌گیری شهرهای مولد وبهره‌ور ،هم‌پیمانان جهانی در روند بین‌المللی‌سازی ،چگونگی جذب نخبگان درشهرها، پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری وعملکرد و فعالیت شرکت‌های مستقردر پارک‌های علم و فناوری در رویارویی با چالش‌ها و نقاط قوت حاصل از تمرکز بر روی اهداف توسعه پایدار سازمان ملل دارد.

بر اساس این گزارش ایجادزمینه تبادل نظر میان پارک ‌های علم و فناوری جهان از اهداف مهم برگزاری این کنفرانس می باشد که در همین راستا  مذاکراتدو جانبه بین روسا ، معاونین و مدیران پارک‌ علم و فناوری البرز  با پارک های  اسکورویا مسکو و لیوبلیانا اسلوونیدرخصوص صادرات و واردات  محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان و تبادل دستاوردها و توانمندی های خود، ایجاد دفتر نمایندگی برای طرفین  ، در اولین روز رویداد انجام گردید.

 

 امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)