ورود کاربران

امضای توافق‌نامه همکاری میان جهاددانشگاهی و مرکز امامت سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ
امضای توافق‌نامه همکاری میان جهاددانشگاهی و مرکز امامت سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ

امضای توافق‌نامه همکاری میان جهاددانشگاهی و مرکز امامت سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ

تاریخ : چهار شنبه 19 ارديبهشت 1397
ساعت: 18 : 10   بازدید کنندگان : 507 بازدید
  نسخه چاپی

به همت اداره کل دفتر نیازسنجی و پروژه یابی معاونت آموزشی با حضور دکتر سید سعید هاشمی معاون آموزشی جهاددانشگاهی و  آقای حسین‌پور مشاور رئیس سازمان بسیج کشور وفرمانده مرکز امامت سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ توافق‌نامه همکاری بین دوسازمان به امضا رسید.

دکتر سید سعید هاشمی در این مراسم اظهار کرد،جهاددانشگاهی بیش از سه دهه است که در حوزه آموزش‌های کوتاه مدت عمومی و تخصصی بابیش از 140 مرکز، آموزش‌های علمی کاربردی با 43 شعبه و آموزش‌های عالی فعالیت می‌کند، وی با بیان این که نگاه ما در جهاددانشگاهی به سمت آموزش‌های تخصصی مهارت محور، فناور محور و شغل محور است، افزود: سالانه حدود700/000 نفر ازآموزش‌های کوتاه مدت تخصصی و عمومی این نهاد استفاده می‌کنند. معاون آموزشی جهاددانشگاهی ادامه داد: جایگاه آموزش‌های کوتاه مدت در دنیا سال‌هاست که مشخص شده، ولی متأسفانه در کشور ما سمت و سوی آموزش‌ها به سمت مدرک‌سنجی بوده، که این موضوع یکی از دلایل بالا بودن نرخ بیکاری در میان دانش‌آموختگان در کشور محسوب می‌شود. 

معاون آموزشی جهاددانشگاهی افزود: بحث اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی یکی از دغدغه‌های جدی کشور است، که کارآفرینی و اشتغال‌زایی رویکرد اصلی مجموعه آموزش‌های علمی کاربردی و عالی درجهاددانشگاهی است. معاون آموزشی جهاددانشگاهی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه جهاد مقرر شده است دوره‌ها و برنامه‌هایی که بیش از یک دهه در دستور کار بودند مورد بازنگری قرار گیرند تا از این طریق بتوانیم آموزش‌های نو، کاربردی با محتوایی جدید به سمت ارائه آموزش نوین حرکت نماییم.

حسین‌پور رئیس مرکز امامت سپاه محمد رسول‌الله درادامه این مراسم با اشاره به تأکیدات حضرت امام (ره) در راستای وحدت کلمه و استفاده ازهمه منابع برای رسیدن به هدف متعالی اظهار کرد: از نظر ما جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی با نیروهای متعهد و ولایت‌مدار است که همواره در عرصه ها ورود پیدا کرده وکارهای بر زمین مانده را همانند بسیج که به فکر حفظ دستاورد و حراست از هویت اصلی انقلاب است پیگیری و مجدانه انجام داده است. رئیس مرکز امامت سپاه محمد رسول‌الله ادامه داد: در سطح کشور بیش از 80 هزار و در تهران بیش از 5 هزار پایگاه بسیج وجود دارد، جمعیتی بیش از پنجاه هزار نفری پایگاه‌های مقاومت بسیج را مدیریت می‌نمایند. وی افزود: یکی از اهداف این توافق‌نامه اعتلای بسیج در حوزه علمی پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی است.

وی افزود با توجه به این که جهاددانشگاهی هدفی بالاتر که همان ارتقای آموزش‌ها در جهت یادگیری و کسب مهارت و نه صرفاً ‌کسب مدرک را دنبال نمی کند وی اضافه کرد، این همکاری می تواند موجب خیر و برکت و رفع بسیاری از معضلات و مسائل برای احاط جامعه درکشور باشد.

 گفتنی است: این توافق‌نامه در راستای توسعه و گسترش همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های دو طرف در اجرا و برگزاری دوره‌های آموزشی با کیفیت برای جامعه بسیجیان و فرماندهان پایگاه‌های بسیج تهران بزرگ و آموزش مربیان، مدیران شاغل درمهدهای کودک وابسته به مراکز بسیج می‌باشد. منعقد شد.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)