ورود کاربران


گردهمایی یکسان‌سازی آموزش زبان انگلیسی در جهاد دانشگاهی

گردهمایی یکسان‌سازی آموزش زبان انگلیسی در جهاد دانشگاهی

تاریخ : شنبه 14 بهمن 1396
ساعت: 33 : 14   بازدید کنندگان : 1074 بازدید
  نسخه چاپی

گردهمایی یکسان‌سازی آموزش زبان انگلیسی در جهاد دانشگاهی در روز چهارشنبه مورخ 96/11/11، ساعت 13 در سالن همایش‌های سازمان جهاد دانشگاهی تهران با حضور 45 نفر از معاونان و مدیران گروه‌ زبان‌های خارجی سازمان‌ها و واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور و هم‌چنین از طریق وب‌کنفرانس  جهت برخی از واحدهای استانی برگزار گردید.

در این نشست ابتدا آقای دکتر کلانتری  مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش  با توجه به پیشینه و سابقه یکسان‌سازی در جهاد دانشگاهی در دوره‌‌های مختلف معاونت آموزشی، اسناد و طرح‌های بالادستی، اهداف و برنامه‌های توسعه آموزش، تأکید مسئولان جهاد دانشگاهی و هم‌چنین مصوبه جلسه 150 گروه تخصصی  آموزشی زبان‌های خارجی معاونت آموزشی (با ایجاد زیرساخت‌ها، ایجاد کمیته خاص، برنامه‌ریزی و نظارت، روش تدریس مناسب و فازبندی و بررسی‌های مقدماتی)، بر اهمیت و ضرورت یکسان‌سازی آموزش در جهاد دانشگاهی تأکید نمودند.

وی در بخش دیگری از صبحت‌های خود به منافع یکسان‌سازی برای جهاد دانشگاهی،‌ فراگیران و کل جامعه پرداختند و گفتند: یکسان‌سازی باعث بهبود عملکرد و افزایش سهم جهاد دانشگاهی، اعتماد و اطمینان بیشتر فراگیران و ارتقاء کیفیت دوره‌ها و اثربخشی و کارایی بیشتر افراد جامعه و تفاهم و سازگاری بیشتر خواهد شد.

در ادامه آقای دکتر قدرت‌الله رستم‌لو  مدیر گروه تخصصی  آموزشی زبان‌های خارجی- به ضرورت امر یکسان‌سازی زبان انگلیسی در جهاد دانشگاهی پرداختند و گفتند هدف از این کار برندسازی، صرفه‌جویی در منافع و نیروی انسانی، نشر و پخش منابع آموزشی یکسان، ایجاد فضای رقابتی بین واحدها و تعامل و هم‌گرایی بیشتر و ارتقاء کیفیت خدمات آموزشی است که همه این موارد با یکپارچه‌سازی فرآیند دوره‌های آموزشی و آزمون‌‌ها تحصیل خواهد شد.

مدیرگروه زبان‌های خارجی هم‌چنین فرآیندهای اجرایی یکسان‌سازی را تشریح و عوامل و مؤلفه‌های یکسان‌سازی (زبان‌آموز، مدرس، فرآیند آموزش و پشتیبانی آن) را مورد توجه بیشتر قرار داد.

در پایان، جلسه پرسش و پاسخ با حضور نمایندگان واحدها برگزار و با جمع‌بندی به عمل آمده قرار شد از فروردین ماه سال 1397 یکسان‌سازی با امور ذیل اجرایی شود.

- تعریف گروه‌های سنی

- ثبت‌نام

- طرح درس‌های ترمی

- تقویم آموزشی

- صدورگواهینامه

- چارت سازمانی ستاد پشتیبانی

هم چنین قرار شد

- کمیته اجرایی برای فرآیند یکسان‌سازی زبان‌های خارجی در جهاد دانشگاهی از بهمن ماه سال 1396 در معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی تشکیل شود.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)