ورود کاربران


افتتاح دوره‌هاي آموزشي توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی

افتتاح دوره‌هاي آموزشي توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی

تاریخ : شنبه 16 دي 1396
ساعت: 0 : 16   بازدید کنندگان : 1368 بازدید
  نسخه چاپی

پروژه آموزشي توانمندسازی نیروهای بومی منطقه پارس جنوبی با حضور آقای دکتر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت، آقای مهندس امیریان مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت نفت، خانم دکتر الماسی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، آقای زرین‌فر معاون برنامه‌ریزی اقتصادی استاندار بوشهر، آقای دکتر هاشمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی، فرمانداران و ائمه جماعات و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان‌های كنگان، دیر، جم، عسلویه و نيز جمعي از رؤساي ادارات ستادي و صف وزارت نفت و مديران شركت‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي مستقر در منطقه پارس جنوبي روز یکشنبه مورخ 96/10/11 در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور کنگان برگزار گردید.

آقای زرین‌فر معاون استاندار بوشهر به عنوان اولين سخنران در بخشي از سخنان خود اظهار داشت ما تمام پتانسیل بومی خود را جهت توانمندسازی و آموزش نیروهای بومی استان به کار مي‌گیرم تا شاهد پیشرفت روزافزون جوانان باشیم، این مطالبه حق جوانان این منطقه است. در ادامه مراسم خانم دکتر الماسی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اين مطلب كه باید جوانان بومی منطقه بکارگیری شوند تا شاهد پيشرفت هرچه بيشتر منطقه و استعداد جوانان و كاهش هزينه‌هاي جانبي غيربومي باشيم، اظهار اطمينان كردند كه با مديريت توانمند و پیگیر جهاد دانشگاهی استان بوشهر می‌توانيم به خوبی دوره آموزشی را سپری کنیم.

همچنين در این مراسم آقاي دکتر طالبیان اظهار داشتند ما همه بايد به جهاد دانشگاهي كمك كنيم تا همه ظرفيت‌هاي استان را در راستاي آموزش بكار گيرد و اين نبايد در حد حرف باقي بماند و مسئولين بايد اين مهم را عملي كنند، مديران ما نيز بايد نظارت كنند تا كار خوبي انجام شود.

سپس آقاي دکتر هاشمی معاون محترم آموزشی جهاد دانشگاهی بیان داشتند دغدغه جهاد دانشگاهی اشتغال است. نگاه ما به آموزش اقتصادي نيست بلكه بر اساس وظيفه ملي اينكار را انجام مي‌دهيم و معتقديم تمام مراحل آموزش بايد در همين منطقه انجام گرفته و حتي از اساتيد و متخصصين بومي هم استفاده شود. اما بايد همه با هم براي توانمندسازي كمك كنيم و همه ظرفيت‌ها را بكار گرفته و از همه فضاها و امكانات آموزشي بهترين بهره را ببريم. در ادامه آقاي مهندس امیریان با بیان این نکته که این دوره، خاص چهار شهر جنوبی دیر، کنگان، عسلویه و جم است، افزودند جوانان و متخصصان بومی باید با عزمی راسخ تلاش کنند تا آینده را تامین کنند و ما در این فرهنگ‌سازی بومی در کنار آنها خواهیم بود. در پايان نيز آقاي مهندس كيا مديركل نيازسنجي و پروژه‌يابي آموزشي جهاد دانشگاهي به عنوان مدير پروژه در خصوص نحوه جذب فراگيران، مصاحبه‌ها بر اساس شايستگي‌هاي شغلي، تدوين دوره و نيز اجراي آن بر اساس آزمون صلاحيت حرفه‌اي شركت‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي مستقر در منطقه پارس جنوبي و نيز برنامه‌هاي آتي طرح توانمندسازي بوميان منطقه پارس جنوبي، توضيحاتي را ارائه نمودند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)