ورود کاربران


خلاقیت و نوآوری، کلید ثروت آفرینی و کسب درآمد است

خلاقیت و نوآوری، کلید ثروت آفرینی و کسب درآمد است

تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1396
ساعت: 47 : 22   بازدید کنندگان : 350 بازدید
  نسخه چاپی

خلاقیت و نوآوری، کلید ثروت آفرینی و کسب درآمد است

به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل، کارگاه آموزشی "شیوه ورود به مشاغل و راه‌اندازی کسب و کار" ویژه دانشجویان در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شعبه اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل، مدرس کارآفرینی مراکز آموزش علمی کاربردی استان اردبیل شنبه 6 آبان ماه در این کارگاه  گفت: برای ثروت آفرینی و کسب درآمد قابل توجه، راه‌های آسان و سریع بسیاری وجود دارد، اما آنچه مهم است خلاقیت و نوآوری شخصی هر فرد است که می‌تواند وی را به عنوان یک برند و کارآفرین موفق معرفی نماید. البته در این راه توجه به ظرفیت‌ها و توان شخصی، شهری، استانی، منطقه‌ای وکشوری نیز بسیار راهگشا و تأثیرگذار می‌تواند باشد.

شاهرخ شهابی به راه‌های جدید برای راه‌اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال و نهایتا تولید ثروت اشاره و به حاضران، استفاده از حس اعتماد به نفس و تمرکز بر ایده‌های خلاقانه و نو در زمینه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای اینترنتی را پیشنهاد کرد.

وی ادامه داد: امروزه با توجه به رشد تکنولوژی و راه‌های کنترل و مدیریت از راه دور برای بسیاری از امور و فعالیت‌های روزمره در ادارات و مراکز دولتی و خصوصی، نسبت به گذشته فرصت کمتری برای استخدام و جذب نیروهای جدید جهت فعالیت در ارگان‌های دولتی وجود دارد.

مدرس کار آفرینی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شعبه اردبیل اظهار داشت: امروزه داشتن تحصیلات عالی برای رسیدن به استخدام‌های رسمی در مراکز دولتی تقریبا منسوخ شده و باید به فکر ارائه شیوه‌های جدید در این حوزه و سایر بخش‌ها بود.

شهابی افزود: هر جوانی در استان اردبیل می‌تواند با اندکی تأمل و توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای خود و اطرافیانش، کسب و کار موفقی در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی کند که از آن جمله می‌توان به بحث صادرات مواد غذایی از استان، برنامه‌ریزی برای ورود بیشتر گردشگران داخلی و خارجی، مدیریت حوزه سلامت بیماران  مهاجر از کشورهای همجوار و سایر شهرها، معرفی و فروش فرش و گلیم، عسل سبلان و غیره اشاره کرد.

در پایان حاضران با همفکری هم، ضمن مرور ایده‌ها و انتخاب برترین آن‌ها، راه‌های شروع و انجام آنها را بررسی کرده و خواهان برگزاری جلسات بعدی برای ادامه این قبیل کارگاه‌های آموزشی شدند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)