ورود کاربران


ارایه مدل‌های آموزشی با رویکرد کارآفرینی

ارایه مدل‌های آموزشی با رویکرد کارآفرینی

تاریخ : پنجشنبه 02 شهريور 1396
ساعت: 55 : 14   بازدید کنندگان : 729 بازدید
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی همدان، دکترسید سعید هاشمی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در این گردهمایی اظهار کرد: توسعه نظام استانداردسازی در بخش‌های مختلف حوزه آموزش با رویکرد ارتقای کیفیت و مطلوبیت برای ذینفعان، حرکت به سمت تولید منابع آموزشی جدید و توجه ویژه به آموزش‌های مبتنی بر پژوهش بخشی از برنامه‌های این معاونت است.
وی در ادامه افزود: از دیگر برنامه‌های این معاونت می‌توان به توجه به جذب پروژه‌های ملی در حوزه آموزش، رویکرد مهارت محور درآموزش‌های این نهاد، گسترش آموزش‌های بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل بخش‌های پژوهش، فرهنگی، تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان به عنوان یک مزیت و ارایه مدل‌های مناسب برای آموزش با رویکرد کارآفرینی اشاره کرد.

استفاده بیش از 100 هزار نفر از درگاه سیستم "آموزش‌های مجازی ایران" جهاد دانشگاهی

با اشاره به آموزش‌های الکترونیکی و یادگیری، گفت: معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی در سال جاری با راه‌اندازی درگاه آموزش‌های مجازی ایران که مبتنی بر استفاده از سیستم‌های آموزشی موک(mooc) در ارایه آموزش‌های مجازی می‌باشد گامی بلندی را در راه استفاده‌ی گسترده از این آموزش‌ها در عرصه ملی برداشته است و در حال حاضر بیش از 100 هزار نفر در سیستم آموزش مجازی جهاد دانشگاهی به یادگیری مشغول هستند.

وی افزود: این سیستم بر مبنای استانداردهای بین‌المللی در آموزش‌های مجازی ایجاد شده است و تا کنون بیش از هزار ساعت محتوای درسی برای ارایه بر روی سیستم به صورت ویدیویی و مالتی مدیا تولید شده است و صدها ساعت درس دیگر نیز در دست تهیه است.

برگزاری 50 هزار نفر آزمون توسط مرکز آزمون های آنلاین جهاد دانشگاهی


دکتر هاشمی اظهار کرد: در کنار این سیستم نیز مرکز آزمون‌های آنلاین جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شده است که با استفاده از شبکه گسترده مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور به عنوان مراکز آزمون، خدمات برگزاری آزمون‌های الکترونیکی را به سازمان‌ها ارایه می‌دهد. تا کنون بیش از 50 هزار نفر آزمون در این مرکز برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های ملی معاونت آموزشی گفت: قراردادهای منعقد شده در این معاونت می‌توان به انعقاد قرارداد با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، سازمان امور مالیاتی کشور، انستیتو ایز ایران (طرح خبرگان امید)، کمک پرستاری (یکساله) و HSE  کار اشاره کرد.

وی افزود: همچنین این معاونت موفق به انعقاد موافقت نامه با نظام مهندسی ساختمان، تفاهم نامه تربیت مربی با سازمان بهزیستی، تفاهم نامه شورای عالی استان‌ها و توافق نامه همکاری با شرکت ملی نفت ایران شده است.

دکتر هاشمی اظهار کرد: از آزمون‌های برگزار شده توسط این معاونت می‌توان به آزمون آنلاین کارکنان آزمایشگاه‌های مکانیک خاک استان‌های کشور و آزمون‌های بانک‌ها اشاره نمود.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)