بررسی طرح نظام جامع هدایت شغلی دانشجویان

همکاری معاونت آموزشی با قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۱:۳۴ کد : ۹۳۱ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۲۷۵
همکاری معاونت آموزشی با قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی

بررسی طرح نظام جامع هدایت شغلی دانشجویان در قبل از خدمت:
در روز یکشنبه مورخ ۹۹/۲/۲۱، در جلسه‌ای با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی و مسئولین ذیربط قرارگاه و معاون آموزش جهاد دانشگاهی و تعدادی از مسئولین ذیربط آن نهاد, طرح نظام جامع هدایت شغلی دانشجویان در قبل از خدمت بررسی گردید. در این جلسه ابتدا فرمانده قرارگاه سردار فرحی, نکاتی را در مورد مهارت آموزی و اشتغال مطرح کرد و اعلام نمود: براساس نقشه راه، در سال ۱۴۰۱ باید شعار هر سرباز یک مهارت تخصصی و چند مهارت عمومی تحقق یابد.
مهارت اثربخش مدنظر بوده و حتماً باید مهارت منجر به اشتغال شود و در این راستا دست یاری به سوی وزارتخانه‌ها, سازمان‌ها, نهادها دراز شده و تاکنون با ۲۶ دستگاه تفاهم نامه امضا شده است و بعد از خدمت نیز در نظر است رصد شغلی, هدایت شغلی, حمایت و تسهیلگری صورت گیرد.
سپس معاون هماهنگ کننده قرارگاه اقداماتی را که در خصوص رصد شغلی, هدایت, حمایت و تسهیلگری صورت گرفته و تفاهم‌نامه‌هایی که در این راستا امضا شده است را بیان کرد.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی در این جلسه کلیات طرح را در قالب اهداف, معرفی طرح, ساختار کلی, اعضای اصلی شورای مرکزی, اهم وظایف و مسئولیت‌های شورا, فرآیند کلی طرح، الگوی مراکز هدایت شغلی، وظایف, اهم خدمات مراکز شغلی و اهم خروجی‌های مورد انتظار را بیان نمود.
هدف اصلی این طرح, پیاده‌سازی نظام هدایت شغلی دانشجویان در قبل از خدمت در طرح مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت بی‌نظیر سرمایه استانی دانش آموخته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌باشد.
مرحله اول این طرح در چهار دانشگاه و در استان‌های کمتر برخوردار به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.
در پایان بعضی از اعضا نظرات خود را درباره طرح بیان کردند.


نظر شما :