برگزاری سه دوره آموزشی تخصصی، مدیریتی و حقوقی ویژه تعاونی ها

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۹ کد : ۶۵۹ اخبار واحد‌ها
تعداد بازدید:۹۷
برگزاری سه دوره آموزشی تخصصی، مدیریتی و حقوقی ویژه تعاونی ها

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، علاوه بر دوره آموزشی آشنایی با اصول و قواعد طراحی و استقرار چرخه بهره وری در کسب و کارهای تعاونی که با حضور ۱۴۳ نفر هفتم بهمن ماه برگزار شد، دو دوره آموزشی آشنایی با اصول و قواعد بازاریابی، و فروش در شرایط رکودی اقتصاد (ویژه کسب و کارهای تعاونی) نیز برگزار شدند.

آبائی مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص برگزاری این دوره‌ها گفت: هر ساله از دفتر "آموزش، ترویج، تحقیقات" وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی آموزش‌هایی تحت عناوین: تخصصی مدیریتی و حقوقی به اداره کل کار و تعاون و رفاه اجتماعی استان ابلاغ می‌شود.

وی افزود: امسال آموزش‌های تخصصی ،۷۶۷۰ نفر ساعت، آموزش‌های مدیریتی یازده هزار و نود و هشت نفر ساعت و آموزش‌های حقوقی۴هزار و هفت صد و بیست نفر ساعت بوده است.

آبائی تصریح کرد: طی سال این آموزش‌ها تقسیم بندی شده و قسمتی از آن در شهرستان‌های استان و حدود ۶۰ درصد آن را اداره کل کار و تعاون در اراک برگزار می‌کند.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دوره‌های انجام شده را به شرح زیر بیان داشت: از ده هزار نفر ساعتی که در بحث مجازی باید برگزار می شده، هفت هزار نفر ساعت انجام شده است. در بحث حقوقی ۴هزارو هفت صد نفر ساعت باید برگزار می شده که تماماً به انجام رسیده است. در بحث آموزش‌های مدیریتی نیز از ۱۱ هزار نفر ساعت پنج هزار نفر ساعت آن برگزار شده است. آموزش‌های تخصصی نیز از ۷۶۰۰ نفر ساعت ۱۸۰۰ نفر ساعت آن برگزار شده است. و مابقی این آموزش‌ها نیز طبق قرار داد برون سپاری که با جهاد دانشگاهی بسته شده، باید تا پایان سال نود و هشت به انجام برسد.

آبائی همچنین از ایجاد "رویداد تعاون"و "باشگاه تعاون و کارآفرینی" با همکاری جهاد دانشگاهی خبر داد وافزود: این دو رویداد و همچنین برنامه‌هایی که به مناسبت هفته تعاون انجام شده از جمله اقدامات انجام شده در بحث ترویج توسط اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی می‌باشد. آبائی در پایان از دو تعاونی؛ فراگیر معلولین خمین (تنتاک) و تکوین پارس که هر دو تعاونی برتر کشوری نیز بوده‌اند به عنوان تعاونی‌های برتر در استان نام برد.


نظر شما :