طرح سرباز ماهر در خراسان جنوبی اجرا می شود

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۵ کد : ۶۴۷ اخبار واحد‌ها
تعداد بازدید:۱۲۱
طرح سرباز ماهر در خراسان جنوبی اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مجتبی ابراهیمی گفت: برای اجرای این طرح با کارفرمایی اداره کل ورزش و جوانان تا انتهای سال جاری، ۸۰۰ سرباز وظیفه زیر پوشش آموزش‌های عملی و تئوری مهارت قرار گیرند که از این تعداد، ۴۵۰ نفر از سربازان ارتش جمهوری اسلامی، ۵۰ نفر از سپاه پاسداران و ۳۰۰ نفر از مجموعه نیروی انتظامی هستند.
وی با بیان اینکه اولین دوره ۱۹ بهمن ماه برگزار می‌شود، ادامه داد: آموزش‌های ارایه شده به سربازان، توسط جهاددانشگاهی طبق قرارداد منعقده شامل ۲ دوره «آشنایی با مهارت‌های زندگی» به میزان ۳۲ ساعت و «آشنایی با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی» به میزان ۴۸ ساعت خواهد بود.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی همچنین با بیان اینکه اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان از سال ۹۶ آغاز شده است، افزود: در این طرح شغل‌های مزیت دار استان شناسایی شدند، متقاضیان پس از ثبت نام، استعدادسنجی شده و پس از آموزش توانمندسازی، برای انجام یک شغل مشخص به تولیدکننده یا پیشران استانی و ملی معرفی شده است.
وی ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در سطح کشور منعقد و اکنون در حال پیاده سازی برای خراسان جنوبی بوده که هدف از اجرای این طرح توانمندسازی ۶۹ نفر از بانوان سرپرست خانوار است.

ابراهیمی یادآور شد: تاکنون در این طرح بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار شناسایی شده که ۸۰ نفر از این تعداد با ویژگی‌های طرح همخوانی داشته و برای تایید نهایی به کارفرمایی طرح (اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری) معرفی شدند.

وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: سالانه بیش از ۶ هزار نفر در آموزش های کوتاه مدت و ۵۰۰ نفر در آموزش های ضمن خدمت جهاددانشگاهی استان شرکت می‌کنند.


نظر شما :