بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی شناسایی شد

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۱ کد : ۶۴۱ اخبار واحد‌ها
تعداد بازدید:۹۳
بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار در خراسان جنوبی شناسایی شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، مجتبی ابراهیمی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی این نهاد گفت: سالانه بیش از ۶ هزار نفر در آموزش‌های کوتاه مدت و ۵۰۰ نفر در آموزش‌های ضمن خدمت جهاد دانشگاهی استان شرکت می‌کنند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح سرباز ماهر در استان بیان کرد: مقرر شد با کارفرمایی اداره کل ورزش و جوانان ۸۰۰ سرباز وظیفه تحت آموزش‌های عملی و تئوری مهارت قرار گیرند که از این تعداد، ۴۵۰ نفر از سربازان ارتش جمهوری اسلامی، ۵۰ نفر از سپاه پاسداران و ۳۰۰ نفر از مجموعه نیروی انتظامی هستند.

وی ادامه داد: آموزش‌های ارائه شده به سربازان، توسط جهاددانشگاهی طبق قرارداد منعقده شامل دو دوره «آشنایی با مهارت‌های زندگی» به میزان ۳۲ ساعت و «آشنایی با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی» به میزان ۴۸ ساعت خواهد بود.

ابراهیمی با بیان اینکه اجرای طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان از سال ۹۶ آغاز شده، افزود: در این طرح شغل‌های مزیت دار استان شناسایی شدند، متقاضیان پس از ثبت نام، استعدادسنجی شده و پس از آموزش، توانمندسازی، برای انجام یک شغل مشخص به تولیدکننده یا پیشران استانی و ملی معرفی شده است.

وی ادامه داد: همچنین تفاهم نامه اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در شطح کشور منعقد و اکنون در حال پیاده سازی در استان است که هدف از اجرای این طرح توانمندسازی ۶۹ نفر از بانوان سرپرست خانوار است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: تاکنون در این طرح بیش از ۶۰۰ زن سرپرست خانوار شناسایی شده که ۸۰ نفر از این تعداد با ویژگی‌های طرح همخوانی داشته و جهت تأیید نهایی به کارفرمایی طرح (اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری) معرفی شدند.


نظر شما :