برگزاری چهل و ششمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی

۲۷ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷ کد : ۳۶۶ آرشیو
تعداد بازدید:۴۰۴
برگزاری چهل و ششمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی

چهل و ششمین گردهمایی معاونان آموزشی واحدها، سازمانها، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، مراکز، پارک‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی طی روزهای ۱۶ لغایت ۱۸ مهرماه به میزبانی جهاددانشگاهی استان گیلان در شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

حاضران در گردهمایی، در روز نخست به بحث و بررسی پیرامون موضوعاتی چون: روند صدور مجوز و استاندارهای دوره‌های آموزشی مرکز ملی مهارت و آموزش‌های حوزه‌ی پزشکی و مسائل مرتبط با نرم‌افزار رویش پرداختند و در کارگاه آموزشی با عنوان آموزش‌های الکترونیکی شرکت نمودند. برگزاری کمیسیون آموزش عالی ویژه‌ی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی که با هدف تدوین نهایی «نقشه راه آموزش عالی» برگزار گردید نیز از دیگر برنامه‌های روز نخست این گردهمایی بود.

در روز دوم گردهمایی، تجربه‌های شاخص برخی واحدهای سازمانی توسط معاونان آموزشی حاضر در گردهمایی به سمع حاضران رسید. ارائه گزارش از برنامه‌ها و عملکرد مرکز آزمون، ارائه گزارش از فعالیت‌های کانون ارزیابی و توسعه شایستگی مدیران، سخنرانی پیرامون تبلیغات و بازاریابی در حوزه آموزش با دو عنوان هویت بصری و وفاداری به برند، ارائه گزارش از پروژه بومی‌سازی منابع آموزشی موسوم به Eight، ارائه گزارش از پروژه سرباز مهارت و بحث و بررسی پیرامون مسائل مربوط به صلاحیت‌های حرفه‌ای مدرسان، دیگر برنامه‌های دومین روز از گردهمایی را تشکیل داد.

مراسم اختتامیه این گردهمایی در سومین روز از برگزاری آن، با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی برگزار شد. وی در سخنانی جهاددانشگاهی را یک نهاد توسعه‌ای خواند که ماموریتش الگوسازی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، علمی و فناورانه و تجاری‌سازی آن است و افزود: حرکت به سمت آموزش‌های بین‌المللی با تمرکز بر کشورهای منطقه و ارتقای کیفیت موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی با الگوی دانشگاه‌های نسل سه و چهار را در دستور کار داریم.

دکتر طیبی گفت: جهت رسیدن به افق‌های روشن توسعه و پیشرفت با توجه به جوان بودن کشور و همچنین فراگیرانی که به ما مراجعه می‌کنند برای رسیدن به اقتصاد دانش‌بنیان به ارتقای آموزش‌ها نیاز داریم.

وی در پایان تاکید کرد: ارتقای کیفیت آموزشی خصوصاً در آموزش‌های مهارتی و تخصصی، لزوم اجرای سیاست واحد موسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی، تمرکز بر پروژه‌ی eight و برندسازی یکسان در این نهاد از مهم‌ترین اولویت‌های مورد تاکید و تایید ما در معاونت آموزشی جهاددانشگاهی می‌باشد.

تقدیر و تشکر از جهادگران برگزیده حوزه آموزش جهاددانشگاهی آخرین برنامه‌ی مراسم اختتامیه‌ی این گردهمایی بود که با تقدیر از ایشان و اهدای لوح یادبود در روز پنج شنبه ۱۸ مهر ماه به انجام رسید.


نظر شما :