فراخوان جذب همکار داوری و میانجی‌گری توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۴ کد : ۲۳۲۶ آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۳۳۰
فراخوان جذب همکار داوری و میانجی‌گری توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی

به گزارش ایکنا، احمد عبدی‌پور، مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اداره کل توسعه امور میانجی‌گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین نامه ها و اسناد بالادستی به خصوص مفاد فصل سوم سند تحول قضائی و آئین‌نامه میانجی‌گری در امور کیفری از میان واجدین شرائط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری دعوت به همکاری کرده است، گفت: فرآیند ثبت نام این موضوع از روزسه شنبه ۱۸ آبان ماه شروع و تا ۲۸ آبان ادامه خواهد داشت.

مدیرمرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به روش‌های جذب گفت؛ جذب همکاری به دو صورت آزمونی و غیرآزمونی انجام می شود و مجموع ظرفیت‌های در نظر گرفته شده برای ۳ حوزه حدود ۲۵ هزار نفرمی باشد.

عبدی‌پور گفت: در روش آزمونی ۳ نوع آزمون برای جذب برگزار خواهد شد و داوطلبان می‌توانند در یکی از سه حوزه داوری- داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری در آزمون ثبت نام کنند.

وی گفت: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط از جمله حقوق، فقه و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) می‌توانند برای ثبت نام در آزمون‌های داوری، داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری اقدام و فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته‌های روانشناسی – جامعه شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده صرفاً مجاز به شرکت در آزمون‌های میانجی‌گری و داوری تخصصی خانواده می‌باشند.

عبدی‌پور شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون عنوان کرد و گفت: حداکثر ۲ برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی گفت؛ برخی از داوطلبان، بدون آزمون و براساس شرائط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت نام به تفصیل شرح داده شده است، می‎توانند نسبت به ثبت نام غیر آزمونی اقدام و مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایند.

وی گفت: در روش جذب بدون آزمونی، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه ای و تطبیق شرائط (ویژه مؤسسات داوری موجود) مورد بررسی قرار می‌گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام می‎گیرد و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرائط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به زمان برگزاری آزمون گفت: براساس برنامه زمان‎بندی صورت گرفته، آزمون در تاریخ ۲۶ آذر ماه برگزار خواهد شد و چنانچه بنابر شرائط تغییری در زمان آزمون ایجاد شود، مراتب به داوطلبان اطلاع‎رسانی خواهد شد.

وی در پایان گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت نام در بخش‌های آزمونی و غیرآزمون اقدام نمایند.


( ۲ )

نظر شما :