دردیدار معاون آموزش وکارآفرینی جهاد دانشگاهی ومدیران کل این نهاد با ریاست موسسه کار وتامین اجتماعی ومعاونین این موسسه برتوسعه همکاری دومجموعه تاکید شد

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۴ کد : ۲۳۲۱ آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۹۹
دردیدار معاون آموزش وکارآفرینی جهاد دانشگاهی ومدیران کل این نهاد با ریاست موسسه کار وتامین اجتماعی ومعاونین این موسسه برتوسعه همکاری دومجموعه تاکید شد
دردیدار معاون آموزش وکارآفرینی جهاد دانشگاهی ومدیران کل این نهاد با ریاست موسسه کار وتامین اجتماعی ومعاونین این موسسه برتوسعه همکاری دومجموعه تاکید شد  

به گزارش بازار کار در این دیدار صمیمی که با انتصاب دکتر شریعت به سمت ریاست موسسه کار و تأمین اجتماعی صورت گرفت، مهندس سیروس دشتی مدیرکل توسعه کارآفرینی و اشتغال، مهندس محمدحسین سلگی مدیرکل دفتر نیازسنجی و پروژه یابی آموزشی، دکتر سهیل دادخواه سرپرست اداره کل نظارت و گسترش مراکز آموزشی جهاددانشگاهی، همچنین دکتر حمید هاشمی معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران و همچنین دکتر رضوان معاون پژوهشی موسسه و دکتر رمضانی مدیر آموزشی موسسه کار و تأمین اجتماعی حضور داشتند.
دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی ضمن تبریک انتصاب دکتر شریعت به ریاست موسسه، به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه آموزش، اشتغال و مهارت‌آموزی پرداخت و خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق همکاری جهاد دانشگاهی و موسسه کار و تأمین اجتماعی زمینه‌های بسیار خوبی برای همکاری مشترک وجود دارد.
بیجندی با اشاره به موضوع آموزش‌های کارآفرینی و همچنین موضوع مهم مهارت‌آموزی برای دانش‌آموختگان و کارجویان تصریح کرد: جهاد دانشگاهی و موسسه کار می‌توانند برای توسعه همکاری‌ها درزمینهٔ اشتغال و آموزش به‌ویژه ایجاد زمینه برای توسعه اشتغال پایدار از طریق توسعه آموزش‌های مهارتی تلاش کنند.
دکتر شریعت رییس موسسه کار وتامین اجتماعی با تشریح الویت های کار ی موسسه کار وتامین اجتماعی گفت : موضوع کار شایسته، قوانین ومقرارت تسهیل کننده اشتغال، اقتصاد سبز، توسعه آموزش های کارآفرینی و همچنین همکاری با سازمان های بین المللی ILO اززمینه های همکاری بین دومجموعه است و ما آمادگی داریم دراین حوزههای از ظرفیت های جهاد دانشگاهی استفاده کنیم .

 


همچنین مهندس سیروس دشتی مدیرکل توسعه کارآفرینی جهاد دانشگاهی در این نشست با اشاره به همکاری‌های درخشان گذشته بین موسسه کار و جهاد دانشگاهی گفت: سوابق و تجارب همکاری بسیار خوبی بین دو مجموعه وجود دارد و ما آمادگی داریم در دوره جدید نیز این همکاری‌ها را بیش از گذشته تقویت نموده و گسترش دهیم.
وی با اشاره به همکاری‌های گذشته درزمینه آموزش‌های کارآفرینی و تربیت مربی کارآفرینی و اجرای طرح‌های مطالعاتی اظهار داشت: در حال حاضر نیز زمینه‌های خوبی برای این نوع همکاری‌ها وجود دارد که می‌توانیم با همکاری مشترک اجرایی نماییم
دکتر سهیل دادخواه سرپرست اداره کل نظارت و گسترش مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی نیز در این جلسه به موضوع راه‌اندازی مدرسه ملی مهارت پرداخت و گفت: این مهم می‌تواند به پروژه مشترک جهاد دانشگاهی و موسسه کار و تأمین اجتماعی تبدیل شود.
مهندس سلگی نیز در این نشست در زمینه توسعه همکاری‌ها درزمینهٔ آموزش الکترونیک، برگزاری آزمون‌ها و … توضیحاتی ارائه کرد و بر توسعه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف به‌خصوص توسعه مشاغل پایدار، مشاغل نو و… تأکید کرد.
دکتر حمید هاشمی نیز در این نشست به موضوع توسعه گردشگری پرداخت و گفت: تدوین و توسعه دوره‌های موردنیاز در زمینه‌های مختلف به‌ویژه حوزه مهم گردشگری یک ضرورت است.
در این جلسه همچنین دکتر رضوان معاون پژوهشی موسسه و دکتر رمضانی مدیر آموزشی موسسه کار و تأمین اجتماعی با ارائه طرح‌ها و برنامه‌های در دست انجام این موسسه بر توسعه همکاری‌ها با جهاد دانشگاهی درزمینه های مختلف تأکید کردند.
در این جلسه که هم‌زمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد، همچنین موضوعات مختلف در راستای اهداف مشترک موردبحث و بررسی قرار گرفت و برای اجرا پیشنهاد گردید.


نظر شما :