حمایت از پیشران‌ها، نقطه عطف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۰ کد : ۲۲۴۲ تاپ خبر آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۳۲
حمایت از پیشران‌ها، نقطه عطف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، مهران اوچی اردبیلی یکشنبه ۱۴ شهریورماه با بیان این مطب در نشست با مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در این طرح بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از استان اردبیل ثبت نام کرده بودند که بعد از غربالگری ۲ هزار و ۹۰۰ نفر ثبت نهایی شدند.

وی حمایت از پیشران‌ها را نقطه عطف طرح ملی توسعه مشاغل خانگی عنوان و تصریح کرد: این طرح بر خلاف طرح‌های اشتغالزایی گذشته که با اعطای تسهیلات بی‌برنامه، فرد بیکار را به فرد بیکار بدهکار تبدیل می‌کرد سعی دارد با حمایت از پیشران‌ها زمینه اشتغال متقاضیان و درآمد پایدار خانواده‌ها را فراهم کند.

رییس جهاددانشگاهی اردبیل بر بهره‌گیری از ظرفیت خیرین اشتغال برای کارآفرینی در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی برای کمک به کاهش نرخ بیکاری جامعه به سمت آموزش‌های مهارتی سوق پیدا کرده است.

اوچی اردبیلی از در حال اتمام بودن مراحل راه‌اندازی خط تولید نشاسته صنعتی جهاد دانشگاهی در استان خبر داد و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی تمام تلاش خود را برای توسعه استان و رفع نیازهای آن به کار گرفته است.

وی با ارایه گزارشی از روند اجرای طرح‌های ملی توسعه مشاغل خانگی و سرباز ماهر در استان ادامه داد: جهاددانشگاهی مثل سال‌های گذشته سعی دارد با اجرای بهینه این طرح‌ها، به حُسن اعتماد مسئولان استان بهترین پاسخ را ارائه کند.

اوچی اردبیلی در پایان از آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری با اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان در راستای ایجاد کسب و کارهای جدید و توانمندسازی نیروی انسانی استان خبر داد.

  • طرح ملی مشاغل خانگی نتایج خوبی در کارآفرینی استان رقم خواهد زد

در این نشست مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل، ضمن ابراز رضایت‌مندی از روند اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان گفت: جهاددانشگاهی با سبقه و تجارب ارزنده خود، اهتمام ویژه‌ای در اجرای این طرح داشته و با استعدادسنجی ۹۰۰ نفر از متقاضیان و ارائه آموزش و مشاوره‌های عمومی، تخصصی و مهارتی، زمینه اتصال به کار عده زیادی از آنان را در فاز دوم فراهم کرده است در حالی که این اتصال در فاز سوم طرح قرار دارد.

بهروز رحیم‌زاده افزود: از سال گذشته که اجرای این طرح به کارفرمایی اداره کل کار در استان آغاز شده است شاهد تلاش همه جانبه جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح هستیم که این تلاش صادقانه ستودنی است و به یقین نتایج خوبی در عرصه کارآفرینی استان رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های اقتصادی باید دارای ارزش افزوده باشد، افزود: بایستی با فاصله گرفتن از روزمرگی و جهت مساعدت به مردم برای داشتن کسب و کار مناسب و رفاه اجتماعی به سراغ آن‌ها برویم و منتظر مراجعه آنان به ادارات نباشیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اردبیل به آمادگی این اداره کل برای همکاری با جهاددانشگاهی اشاره و تصریح کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیتی است که می‌تواند در کنار این اداره کل باشد و دست ما را در پیشبرد اهداف توسعه‌ای و اشتغال‌زایی بگیرد.

رحیم‌زاده به استفاده بهینه از منابع برای ایجاد اشتغال و توسعه فعالیت‌های اقتصادی استان و تعامل و همکاری بین نهادها تأکید و خاطرنشان کرد: با اینکه منابع اختصاصی برای این امور محدود است اما با مدیریت مناسب می‌توان بهترین نتایج را با آن رقم زد.


نظر شما :