برخورداری ۱۲۸۹ نفر از طرح سرباز مهارت در سیستان و بلوچستان

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۷ کد : ۲۲۴۱ تاپ خبر آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۲۳
برخورداری ۱۲۸۹ نفر از طرح سرباز مهارت در سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر تاجری افزود: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد ۱۲۸۹ سرباز نیروهای مسلح استان دوره های مهارت های عمومی حوزه ی کارآفرینی، اشتغال و مهارت های زندگی را توسط جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه این سربازان در این دوره ها مهارت های کاربردی و اساسی را می آموزند ادامه داد: آموزش سربازان برای یادگیری مهارت های اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی می‌تواند در ایجاد شرایط مناسب زندگی این نسل مفید به فایده واقع شود.

دکتر تاجری آشنایی با اصول رزومه نویسی و مصاحبه شغلی، آشنایی با مراکز و برنامه های حمایتی کسب و کارها، آشنایی با مراحل راه اندازی کسب و کارهای خرد، کلیات آشنایی با زندگی شغلی و … را از اهم سر فصل های دوره های مهارت عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی این طرح مطرح کرد.
رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان آشنایی با مهارت های مدیریت هیجان و مقابله با استرس، آشنایی با مهارت های تصمیم گیری و مدیریت زمان، مهارت های خود آگاهی، آشنایی با مهارت های ارتباط موثر و روابط بین فردی و …. را نیز از دیگر سر فصل های دوره آشنایی با مهارت های زندگی عنوان کرد.

عضو کارگروه آموزش مهارتی سربازان استان با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در دوران جوانی و سربازی، ضرورت توانمندسازی سربازان برای ورود به عرصه کار و زندگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با همکاری معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان و اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان طرح مهارت آموزی سربازان استان اجرا شد و مجموعاً در چهار ماهه اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه سالجاری تعداد ۱۲۸۹ سرباز مهارت های مورد علاقه خود را در قالب طرح سرباز مهارت فراگرفتند که این طرح تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
وی همچنین با اشاره به محدودیت هایی که به واسطه شیوع کرونا گریبانگیر موضوعات آموزش شده بیان کرد: به دلیل لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، برگزاری آموزش‌ها به صورت ارائه کتاب و برگزاری جلسات حضوری رفع اشکال با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان بیان کرد: این طرح با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، جهاددانشگاهی و نیروهای مسلح استان درحال اجرا می‌باشد.


نظر شما :