وبینار هنر جذب سرمایه در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی برگزار شد

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۸ کد : ۲۱۲۹ تاپ خبر آرشیو ۱۴۰۰
تعداد بازدید:۱۲۲
وبینار هنر جذب سرمایه در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، در این وبینار که توسط دکتر علیرضا باباخان ارایه شد، موضوعات مختلف در زمینه سرمایه گذاری، نحوه تدوین برنامه زمان بندی و نقشه راه برای نحوه هزینه کرد منابع، انتظارات سرمایه گذار در جلسات مذاکره حضوری، توانمندی های تیم اجرایی شرکت های فناور، روش تحلیل رقبا و برنامه بازاریابی مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

همچنین در این وبینار تخصصی جایگاه تیم مشاوران و تیم تخصصی مورد توجه قرار گرفت و درباره موضوعاتی مثل داشتن شم اقتصادی، چشم انداز کسب و کارها، سناریو های جذب سرمایه، منافع و محورهای مذاکرات با سرمایه گذار، نحوه تصمیم گیری اقتصادی در مذاکرات و نحوه ارتباط با سرمایه گذاران بحث و تبادل نظر شد.

مدرس این وبینار از سرمایه گذار به عنوان نوک حمله در تیم فوتبال یاد کرد و گفت: کنترل احساسات در باور سرمایه گذار اهمیت دارد و از نه یا بله گفتن سرمایه گذار دچار احساسات نشوید چرا که گاهی اوقات سرمایه گذار به فرصت بیشتری برای شناخت کسب و کار نیاز دارد و باید به تدریج او را در جریان محصولات و و پیشرفت های خود قرار دهید و باید این امکان برای سرمایه گذار هم فراهم شود تا بتواند به طور منطقی در جریان محصولات و تولیدات شما قرار بگیرد.

وی افزود: مزیت مهم ارتباط با سرمایه گذار توسعه شبکه همکاران است، بنابراین باید کاری کنیم تا در گوشه ذهن سرمایه گذار حضور داشته بتاشیم.

گفتنی است صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با حمایت پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی با هدف حمایت از اکوسیستم نواوری و کارآفرینی و برای جلب وجذب ایده ها و طرح های نوآورانه با سرمایه گذاری ۹۵ درصدی بخش خصوصی در استان البرز تشکیل و راه اندازی شده است.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز کارگاه اموزشی


نظر شما :