بازدید معاون علمی و پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام از غرفه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی

معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۶ کد : ۲۰۸۰ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۲۲۰
بازدید معاون علمی و پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام از غرفه معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی

معاون علمی و پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام:
نیازمند استفاده از تجارب جهاد دانشگاهی برای تدوین برنامه هفتم توسعه کشور هستیم
دکتر یاسر برخورداری قائم مقام و معاون علمی و پژوهشی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در جریان بازدید از غرفه جهاد دانشگاهی در نمایشگاه ایران جابکس خاطرنشان کرد: یکی از نهادهایی که کشور می‌تواند به وجود آن افتخار کند، جهاد دانشگاهی است. این نهاد در طی بیش از چهار دهه فعالیت به واقع جهادی بودن خود را به معنی واقعی نشان داده و همواره به دنبال ارتقا سطح علمی و آموزشی پژوهشی کشور است.
وی در این بازدید خاطر نشان کرد؛ امیدواریم که بتوانیم با ظرفیت‌هایی که امروز مشاهده کردیم، تفاهمنامه‌های خوبی در حوزه سیاست‌گذاری با جهاد دانشگاهی به امضا برسانیم. سیاستگذاری در ایران تا کنون به صورت متمرکز بوده است و با توجه به اقلیمی که کشور ما دارد، این نوع سیاستگذاری تا کنون جواب نداده است. ما کشور ایران را فقط در استان تهران نمی‌بینیم و سعی داریم با غیر متمرکز کردن سیاست گذاری و اختصاص اختیارات به هر یک از استان‌های کشور بتوانیم از استعدادها و پتانسیل موجود در جای جای کشورمان استفاده کنیم.
قائم مقام پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت‌ها و تجارب جهاد دانشگاهی در سراسر کشور تاکید کرد؛ این مهم می‌تواند با همکاری مثبت و سازنده مجمع تشخیص مصلحت و جهاد دانشگاهی محقق شود.
مهمترین پروژه‌ای که هم اکنون در دست اجراست، تعیین سیاست‌های برنامه هفتم توسعه است. ما تلاش می‌کنیم با سیاست گذاری‌های مناسب با اجرای این برنامه مشکلات کشور را حل کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اعتمادی که نهادهای مختلف کشور به جهاد دانشگاهی دارند گفت: با توجه به اینکه جهاد همواره با مشکل بودجه دست و پنجه نرم کرده است، ما تلاش می‌کنیم علی رغم اینکه بودجه و تخصیص آن به عهده مجلس و شورای نگهبان است، از اختیارات خود تا حد ممکن استفاده کنیم و شرایط بهتری برای فعالیت جهاد دانشگاهی فراهم کنیم.
در این بازدید دکتر سهیل دادخواه سرپرست اداره کل نظارت، بررسی و گسترش مراکز آموزش جهاد دانشگاهی دستاوردهای حوزه آموزش، اشتغال و کارآفرینی این نهاد را تشریح و برای امضای تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی با مجمع تشخیص مصلحت نظام رایزنی کرد


نظر شما :