۵۶۰ سرباز جدید از دوره‌های آموزش مهارتی بهره‌مند می‌شوند

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۰:۲۰ کد : ۲۰۵۲ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۲۴۴
۵۶۰ سرباز جدید از دوره‌های آموزش مهارتی بهره‌مند می‌شوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، علی منصفی راد گفت: در همین راستا و اجرای طرح ملی سرباز مهارت و به منظور همکاری و ایفای نقش در فرآیند و برنامه‌های طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و حمایت و پرورش جوانان کشور و آموزش مهارتهای عمومی و اجتماعی به کارکنان وظیفه‌، تفاهم‌نامه همکاری بین قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به شماره منعقد شده است.

وی افزود: ۴ دوره آموزشی در دوران شیوع کرونا با مدت زمان اجرایی ۴۸ ساعت در مراکز آموزشی بصورت غیر حضوری و حضوری (۸ ساعت حضوری به‌صورت عملی برای مهارت آشنائی با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی) در نظر گرفته شده است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی سمنان ادامه داد: دوره‌های آموزشی شامل آشنایی با مهارت های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی ویژه کارکنان وظیفه لیسانس و به بالا و فوق دیپلم و به پایین به مدت ۲۴ ساعت، آشنایی با مهارت های زندگی به مدت ۱۲ ساعت، آشنایی مقدماتی با مبانی حقوق و سواد مالی به مدت ۸ ساعت و آشنایی مقدماتی با سواد رسانه در فضای مجازی به مدت ۴ ساعت ویژه سربازان و کارکنان وظیفه کلیه سطوح تحصیلی به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می شود.

منصفی راد اضافه کرد: آموزش مهارت آمادگی در برابر مخاطرات نیز به مدت ۸ ساعت علاوه بر ۴۸ ساعت فوق برای سربازان و کارکنان وظیفه انجام می شود.

وی اظهار داشت: در این طرح جزواتی تدوین شده در اختیار مراکز قرار خواهد گرفت، که کارکنان وظیفه می بایست درطی ۱۵ روز در طول مدت زمان آموزش رزم مقدماتی در مراکز مطالعه نمایند، و پس از آن طی مدت هشت ساعت بصورت کلاس حضوری با مبحث آشنائی با مهارتهای عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی آشنا شده و در آن اقدام به رفع اشکالات و جواب سوالات خود بپردازند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی سمنان تاکید کرد: در پایان دوره آموزشی آزمون پایان دوره از شرکت کنندگان انجام می شود که در صورتی قبولی گواهی نامه پایان دوره را دریافت می نمایند، ظرفیت تعداد سرباز اختصاص داده شده به استان اسمنان در این طرح ۵۶۰ نفر است.


نظر شما :