توسعه مشاغل خانگی، توسعه اشتغال و بهبود اقتصاد جامعه را به دنبال دارد

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی
۱۱ دی ۱۳۹۹ | ۱۹:۵۲ کد : ۲۰۲۷ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۱۱۴
توسعه مشاغل خانگی، توسعه اشتغال و بهبود اقتصاد جامعه را به دنبال دارد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، حسن رهایی گفت: در دورانی که کشور تحت ظالمانه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌هاست و از طرفی بیماری کرونا نیز شرایط راسخت تر کرده است مشاغل خانگی می‌تواند در سال جهش تولید بهترین راهکار برای توسعه اشتغال و اقتصاد عموم مردم و جامعه باشد.

وی افزود: در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی که به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توسط جهاددانشگاهی و همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و کارآفرینان اجرا می‌شود، با انجام مطالعات ملی و بین‌المللی در خصوص مشاغل خانگی و آسیب‌شناسی طرح‌های گذشته در این خصوص مدلی نوین طراحی شده است.

رییس جهاددانشگاهی سمنان ادامه داد: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است.

رهایی گفت: مجموعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی با نیروهای جوان، متخصص و کارآمد در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی می توانند در شرایط اقتصادی استان نقش موثر و مطلوبی داشته باشند.

وی افزود: دو مرکز نوآوری اپلیکیشن‌های تلفن همراه در حوزه آموزشی، مرکز خدمات تخصصی مستندسازی و چندرسانهای در حوزه فرهنگی و همچنین مرکز افکار سنجی، نیاز سنجی و طرح های پژوهشی مختلف از جمله شاخص‌ترین فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان سمنان است.

رییس جهاددانشگاهی سمنان همچنین با اشاره به طرح‌های مختلف در حوزه اقتصادی و اشتغال گفت: برگزاری دورههای آموزشی کارآفرینی، دورههای آموزش تخصصی در حوزه اشتغال شامل تکنیسین دندانپزشک، دستیار داروخانه، کمک پرستاری و … و همچنین همکاری در اجرای طرحهای ملی توسعه مشاغل خانگی و مشاغل زنان سرپرست خانوار از جمله مهم‌ترین فعالیتهای جهاددانشگاهی در بخش اشتغال بوده است.


( ۱ )

نظر شما :