راه‌اندازی سرویس استخراج و برچسب‌گذاری داده از پایگاه‌های اطلاعات علمی و شبکه‌های اجتماعی توسط SID

مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
۰۱ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۶ کد : ۱۵۲۱ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۲۲۳
راه‌اندازی سرویس استخراج و برچسب‌گذاری داده از پایگاه‌های اطلاعات علمی و شبکه‌های اجتماعی توسط SID

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی، با اتکا به داده‌های علمی موجود در بانک‌های تحت اختیار SID و همچنین بهره‌مندی از متخصصان و با هدف کمک به محققان علاقه‌مند به مطالعه در حوزه فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی، رفتارشناسی و …؛ این مرکز اقدام به راه‌اندازی سرویسی جهت استخراج، پردازش و ارایه دیتای مورد نیاز از پایگاه‌های اطلاعات علمی و شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی نموده است.

با توجه به این مطلب که، امروزه بانک‌های اطلاعاتی و شبکه‌های اجتماعی به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تولید داده در جهان مطرح می‌شوند، پردازش و تحلیل داده‌های بزرگِ حاصل از این منابع مهم اطلاعاتی می‌توانند در کشف الگوی رفتاری در حوزه‌های موضوعی مختلف بسیار مؤثر باشد؛ تا جایی که طی سال های اخیر شاهد انتشار مقاله‌های زیادی در مجلات علمی معتبر (حاصل از تحلیل داده‌ها) در پایگاه‌های اطلاعات علمی بین‌المللی هستیم.

گفتنی است، کارگاه رایگان به‌منظور آشنایی علاقه مندان و محققان به نحوه ی دسترسی، تحلیل و پردازش داده و همچنین استانداردهای برچسب‌گذاری توسط متخصصان اداره تحلیل دادگان SID در ۱۷ شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 

‌‌‌علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت سفارش و همچنین هماهنگی درخصوص زمان مشاوره از طریق تماس تلفنی ۴-۴۴۲۶۵۰۰۱ داخلی ۱۱۴ و یا ارسال ایمیل plan@SID.ir اقدام کنند.

‌‌‌‌‌‌https://www.sid.ir/Blog/Post/70414


نظر شما :