معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی

تشریح فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی در شرایط شیوع کرونا و ضرورت تحول در آن

۰۶ تیر ۱۳۹۹ | ۰۱:۴۹ کد : ۱۱۷۷ تاپ خبر آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۱۲۱
تشریح فعالیت‌های آموزشی جهاد دانشگاهی در شرایط شیوع کرونا و ضرورت تحول در آن

دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی نیز در این گردهمایی با اشاره به این‌که آموزش موتور پیشران فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است، بیان کرد: فعالیت ما از آن جهت برخلاف فعالیت‌های پژوهشی اهمیت دارد که ابتدا بابت آن از مردم پول دریافت می‌شود و در این شرایط شیوع کرونا با یک چالش جدی مواجه شدیم.

وی ادامه داد: شرایط جدید شیوع ویروس کرونا، بخش آموزشی را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده است و به ما اشکالات و شناسایی ظرفیت‌های جدید را آموخت.

دکتر بیجندی با اشاره به این‌که آموزش و مدل ارایه‌ی آن تغییر کرده و نگاه سنتی مردم نیز عوض شده است و باید از این فرصت بزرگ استفاده کرد، گفت: اگر قرار است نقش خود را در این شرایط به‌خوبی ایفا کنیم، نیاز به حمایت همه‌ی ظرفیت‌های واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی داریم.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با توجه به اهمیت تولید محتوای الکترونیکی در آموزش مجازی و شرایط شیوع کرونا، اظهار کرد: با جدیت به‌دنبال این موضوع هستیم و تولید محتوای اختصاصی را برای آموزش الکترونیکی جهاد دانشگاهی با همکاری استودیوی مبین سازمانی قرآنی این نهاد شروع کرده‌ایم.

وی استفاده از سامانه‌ی آموزش جهاددانشگاهی (امجد) را یک افتخار بزرگ خواند و بیان کرد: سرورهای اختصاصی در سامانه‌ی امجد با موفقیت در تعدادی از واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی از همان ابتدای شیوع کرونا به‌کار گرفته شد و در آینده‌ی نزدیک، سامانه‌ی رویش را با خرد جمعی به این سامانه مرتبط خواهیم کرد.

دکتر بیجندی افزود: به‌دنبال اجرای آموزش‌های تلفیقی با نگاه ملی هستیم و در فضای جدید اطلاعات و فناوری با توجه به اهمیت بیش‌ازپیش آن حرکت می‌کنیم.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با ابراز امیدواری به نتایج این گردهمایی برای شروع یک تحول بزرگ در آموزش جهاد دانشگاهی، اعلام کرد: بحث اشتغال نوین و کارآفرینی به یک رکن اصلی در آموزش جهاد دانشگاهی اضافه می‌شود و به‌زودی یک اداره با همین محوریت ایجاد خواهد شد.

منبع خبر: روابط عمومی جهاد دانشگاهی


( ۲ )

نظر شما :