معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی

چهل‌وهفتمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی برگزار شد

۰۵ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۳ کد : ۱۱۷۶ تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۸
چهل‌وهفتمین گردهمایی معاونان آموزشی جهاد دانشگاهی برگزار شد

دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهادد انشگاهی در این گردهمایی که امروز (۵ خردادماه) در محل سالن اجتماعات موسسه‌ی آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد، با تبریک ایام دهه‌ی کرامت، گفت: در شرایط کرونا و تحریم اقتصادی و مشکلات ناشی از این‌ها برای مردم به‌خصوص جوانان، باید کیفیت آموزش در جهاد دانشگاهی ارتقا پیدا کند و هزینه‌ها کم شود.

وی با اشاره به اهمیت تولید محتوای الکترونیکی و مجازی در شرایط شیوع کرونا، بیان کرد: برای تولید محتوای فاخر باید سرمایه‌گذاری و سازوکار مشخصی در سراسر کشور تعیین شود و این مورد و تامین منابع آن از سوی دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی مورد حمایت خواهد بود.

دکتر طیبی سرمایه‌گذاری تمام خانواده‌های ایرانی در حوزه‌ی مسایل آموزشی را همیشگی خواند و تاکید کرد: یکی از دلایل مراجعه‌ی خانواده‌ها به آموزش جهاددانشگاهی، احساس امنیت و اعتماد آن‌ها به ماست که این مساله باید با تربیت نیروهای متخصص با حفظ فرهنگ جهادی انجام شود.

رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به صحبت‌های تعدادی از معاونان آموزشی این نهاد، اظهار کرد: سیستم آموزش مجازی جهاد دانشگاهی (امجد) با توجه به بازخوردهای مثبت آن در شرایط شیوع کرونا، مایه‌ی افتخار است و باید آن را حفظ و ارتقا داد.

وی ادامه داد: توان ارتقای آموزش‌های مجازی خود را خصوصاً در آموزش فناوری‌های نوظهور دارا می‌باشیم.

دکتر طیبی با اشاره به اقدام مناسب جهاد دانشگاهی در راه‌اندازی مرکز آزمون این نهاد در گستره‌ی کشوری، گفت: تاثیرات نامطلوب این اقدام مفید که توسط این نهاد با پشتوانه‌ی اعتماد مردمی راه‌‌اندازی شده است، باید بررسی و به حداقل برسد و سامانه‌ی برگزاری این آزمون‌ها چه به‌صورت حضوری و چه مجازی باید ارتقا پیدا کند.

رییس جهاد دانشگاهی در پایان صحبت‌های خود با تاکید بر حمایت از طرح‌های ملی معاونت آموزشی مانند پروژه‌ی آموزش زبان انگلیسی Eight و طرح مشاغل خانگی، بیان کرد: قصد داریم مراسم امسال چهلمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی را به‌صورت ویژه برگزار کنیم و در آن بر الگوسازی چهل‌ساله‌ی این نهاد در زمینه‌های مختلف و ایجاد خودباوری بین مردم و مسوولان تاکید می‌کنیم.

منبع خبر: روابط عمومی جهاد دانشگاهی


( ۱ )

نظر شما :