برگزاری دوره‌های ترویجی و مهارتی بهره برداران و تولید کنندگان

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد قزوین

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۸ کد : ۱۱۱۶ آرشیو ۹۹
تعداد بازدید:۹۰

برگزاری دوره‌های ترویجی و مهارتی بهره برداران و تولید کنندگان

معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین گفت: دوره‌های ترویجی و مهارتی باهدف ارتقا دانش و مهارت بهره برداران و تولید کنندگان، در جهاد دانشگاهی قزوین برگزار می‌شود.

سمانه مولاوردیخانی، معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: دوره‌های ترویجی و مهارتی بهره برداران و تولید کنندگان را برای کشاورزان، باغداران، دامداران و.. توسط جهاد دانشگاهی قزوین با همکاری جهادکشاورزی شهرستان البرز برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا برگزاری این دوره‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با نفرات محدود به صورت حضوری در حال برگزاری است.

معاون آموزش جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: نقش ترویج و آموزش کشاورزی در انتقال داده‌ها به کمک روش‌های مختلف ترویجی همچون کلاس‌های آموزشی، تماس انفرادی، بازدیدهای آموزشی و با کمک رسانه‌های سمعی و بصری مختلف می‌توان راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم را به تولید کنندگان رسانید که این افزایش آگاهی و دانش به تبع در بالا رفتن میزان بهره وری بخش کشاورزی نقش بسزایی خواهد داشت.

مولاوردیخانی یادآور شد: این دوره‌ی آموزشی شامل کارگاه آموزشی، بازدید، فنی و حرفه‌ای و.. همراه با اساتید با تجربه و کاردان این زمینه می‌باشد و نزدیک به ۱۰۰۰ نفر ساعت در انتهای این دوره آموزش خواهند دید. ‌‌‌‌‌‌‌


نظر شما :